Vishay/Dale RWR81N6R81FSS70
RWR81N6R81FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N6R81FSS70
Brief Description
RES 6.81 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N6R81FSS70.pdf
Availability of RWR81N6R81FSS70
QUANTITY
RWR81N6R81FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N6R81FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR81N6R81FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N6R81FSS70
Related LinksRWR81N6, RWR81N6R81FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N6R81FSS70 Details Description
Related parts for RWR81N6R81FSS70
TOOL datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8SOIC datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 2-4LINE 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RFID GLASS TRANSP R/O 64BIT 12MM datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf