Vishay/Dale RWR81NR332FRBSL
RWR81NR332FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81NR332FRBSL
Brief Description
RES 0.332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81NR332FRBSL.pdf
Availability of RWR81NR332FRBSL
QUANTITY
RWR81NR332FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81NR332FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81NR332FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81NR332FRBSL
Related LinksRWR81NR, RWR81NR332FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81NR332FRBSL Details Description
Related parts for RWR81NR332FRBSL
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf