Vishay/Dale RWR81NR681FSBSL
RWR81NR681FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81NR681FSBSL
Brief Description
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81NR681FSBSL.pdf
Availability of RWR81NR681FSBSL
QUANTITY
RWR81NR681FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81NR681FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81NR681FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81NR681FSBSL
Related LinksRWR81NR, RWR81NR681FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81NR681FSBSL Details Description
Related parts for RWR81NR681FSBSL
RES ARRAY 2 RES 68K OHM 0404 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 5POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 11 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
LENS CAP FLAT CLEAR LT SOCKET datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf