Vishay/Dale RWR81S1050FRB12
RWR81S1050FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1050FRB12
Brief Description
RES 105 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1050FRB12.pdf
Availability of RWR81S1050FRB12
QUANTITY
RWR81S1050FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1050FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S1050FRB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)105
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1050FRB12
Related LinksRWR81S1, RWR81S1050FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1050FRB12 Details Description
Related parts for RWR81S1050FRB12
SWITCH ROTARY BCD 10-POS SIDE datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 12POS PANL SLDTAIL datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (D-651-10X) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
XT5009 STD. ACTUATOR 2NC 6M CBL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
CONN FML 2POS TO MALE 2POS datasheet.pdf