Vishay/Dale RWR81S1300DSRSL
RWR81S1300DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1300DSRSL
Brief Description
RES 130 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1300DSRSL.pdf
Availability of RWR81S1300DSRSL
QUANTITY
RWR81S1300DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1300DSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S1300DSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1300DSRSL
Related LinksRWR81S1, RWR81S1300DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1300DSRSL Details Description
Related parts for RWR81S1300DSRSL
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS STR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 10V 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS DBL LOCK NATURAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS R/A .050" GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf