Vishay/Dale RWR81S1330FRS70
RWR81S1330FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1330FRS70
Brief Description
RES 133 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1330FRS70.pdf
Availability of RWR81S1330FRS70
QUANTITY
RWR81S1330FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1330FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S1330FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1330FRS70
Related LinksRWR81S1, RWR81S1330FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1330FRS70 Details Description
Related parts for RWR81S1330FRS70
TRANS CURRENT PC PIN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADM2914 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf