Vishay/Dale RWR81S13R7FRS73
RWR81S13R7FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S13R7FRS73
Brief Description
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S13R7FRS73.pdf
Availability of RWR81S13R7FRS73
QUANTITY
RWR81S13R7FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S13R7FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S13R7FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S13R7FRS73
Related LinksRWR81S1, RWR81S13R7FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S13R7FRS73 Details Description
Related parts for RWR81S13R7FRS73
IC SWITCH DPDT 10MSOP datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-363 datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 4"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CRIMPING DIE ASP-BB-522250E2 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 969MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
CAP 820 UF 20% 100 V datasheet.pdf