Vishay/Dale RWR81S1470FSB12
RWR81S1470FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1470FSB12
Brief Description
RES 147 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1470FSB12.pdf
Availability of RWR81S1470FSB12
QUANTITY
RWR81S1470FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1470FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S1470FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1470FSB12
Related LinksRWR81S1, RWR81S1470FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1470FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S1470FSB12
SWITCH KEY RECT 3-POS DPDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
THYRISTOR GATE 400V 0.8A TO92 datasheet.pdf
ENCODER MINI 120CPR 0.3X0.25" datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
FAN CPU COOLER 91.5X91.5MM 12VDC datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 3.5A TO252 datasheet.pdf