Vishay/Dale RWR81S1R32BSB12
RWR81S1R32BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1R32BSB12
Brief Description
RES 1.32 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1R32BSB12.pdf
Availability of RWR81S1R32BSB12
QUANTITY
RWR81S1R32BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1R32BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S1R32BSB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.32
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1R32BSB12
Related LinksRWR81S1, RWR81S1R32BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1R32BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S1R32BSB12
IC SHIFT REGISTER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 2.35"L X 1.6"W datasheet.pdf
THERMOSTOR NTC 10K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W T18 datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN FFC FPC 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf