Amphenol Industrial 10-72632-7S
10-72632-7S picture photo
Mfg. Part Number
10-72632-7S
Brief Description
CONN PLUG 35POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-72632-7S.pdf
Availability of 10-72632-7S
QUANTITY
10-72632-7S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-72632-7S
Internal Part NumberEIS-10-72632-7S
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-72632-7S
Related Links10-72, 10-72632-7S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-72632-7S Details Description
Related parts for 10-72632-7S
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 2.5A 550 MOHM TH datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR LONG T/ datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
6800UF 10V 22X25MM 85C 12000H datasheet.pdf