Vishay/Dale RWR81S1R33FSS70
RWR81S1R33FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1R33FSS70
Brief Description
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1R33FSS70.pdf
Availability of RWR81S1R33FSS70
QUANTITY
RWR81S1R33FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1R33FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S1R33FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1R33FSS70
Related LinksRWR81S1, RWR81S1R33FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1R33FSS70 Details Description
Related parts for RWR81S1R33FSS70
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC RGSTRD DVR 3-ST 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 550KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS INPUT NPN datasheet.pdf
TL4019-3 110VAC PTR 2NC+1NO+1NO datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 106MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 90-264VAC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf