Vishay/Dale RWR81S2000FSRSL
RWR81S2000FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S2000FSRSL
Brief Description
RES 200 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S2000FSRSL.pdf
Availability of RWR81S2000FSRSL
QUANTITY
RWR81S2000FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S2000FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S2000FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S2000FSRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S2000FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S2000FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S2000FSRSL
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 115V datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SO datasheet.pdf
CONN CFP EXTERNAL BRACKET ASSY datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 3V 70A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
RES 47K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf