Vishay/Dale RWR81S2210BSB12
RWR81S2210BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S2210BSB12
Brief Description
RES 221 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S2210BSB12.pdf
Availability of RWR81S2210BSB12
QUANTITY
RWR81S2210BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S2210BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S2210BSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S2210BSB12
Related LinksRWR81S2, RWR81S2210BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S2210BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S2210BSB12
RES ARRAY 15 RES 39K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 24SOIC datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 808MA 230 MOHM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
FLEXO ARAMID 1" YL - 200' datasheet.pdf