Vishay/Dale RWR81S22R1BSB12
RWR81S22R1BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S22R1BSB12
Brief Description
RES 22.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S22R1BSB12.pdf
Availability of RWR81S22R1BSB12
QUANTITY
RWR81S22R1BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S22R1BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S22R1BSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S22R1BSB12
Related LinksRWR81S2, RWR81S22R1BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S22R1BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S22R1BSB12
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 4.8MM TERM datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 5A PCB PLAIN70514182 datasheet.pdf
DIG SW -M02- LNRS datasheet.pdf
IC FPGA 418 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CIET-D*A 24 28 AWG INS/EXT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf