Vishay/Dale RWR81S24R9FMRSL
RWR81S24R9FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S24R9FMRSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S24R9FMRSL.pdf
Availability of RWR81S24R9FMRSL
QUANTITY
RWR81S24R9FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S24R9FMRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S24R9FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S24R9FMRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S24R9FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S24R9FMRSL Details Description
Related parts for RWR81S24R9FMRSL
DUCT SLT HAL FREE WHT 3X2"X 6' datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 50MA 48V datasheet.pdf
IC PREC ANALOG CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADXRS620 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 33 AWG 100 FT BR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf