Vishay/Dale RWR81S3090BSS73
RWR81S3090BSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3090BSS73
Brief Description
RES 309 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3090BSS73.pdf
Availability of RWR81S3090BSS73
QUANTITY
RWR81S3090BSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3090BSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S3090BSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3090BSS73
Related LinksRWR81S3, RWR81S3090BSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3090BSS73 Details Description
Related parts for RWR81S3090BSS73
IC REG LDO 2.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP CAN 28-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SENSING BAND LIQUID LEAK 20M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAR MIK 36P MA BELLOW DE CABLE A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 9.09M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf