Vishay/Dale RWR81S30R1DSRSL
RWR81S30R1DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S30R1DSRSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S30R1DSRSL.pdf
Availability of RWR81S30R1DSRSL
QUANTITY
RWR81S30R1DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S30R1DSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S30R1DSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S30R1DSRSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S30R1DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S30R1DSRSL Details Description
Related parts for RWR81S30R1DSRSL
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN RING 10-12 AWG #5/16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DRIP SHIELD 42" GREY datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
SLA 20/90B 3.2SN OG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf