Taiyo Yuden LAL04KB220K
LAL04KB220K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04KB220K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 410MA 840 MOHM TH
Datasheet Download
LAL04KB220K.pdf
Availability of LAL04KB220K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LAL04KB220K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04KB220K
Internal Part NumberEIS-LAL04KB220K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating410mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant9.6MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04KB220K
Related LinksLAL04, LAL04KB220K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04KB220K Details Description
Related parts for LAL04KB220K
SENSOR AMP 5PSI GAUGE .5-4.5 OUT datasheet.pdf
FILTER LINE 10MH 0.6A TYPE 270 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf