Taiyo Yuden LHL13TB330K
LHL13TB330K picture photo
Mfg. Part Number
LHL13TB330K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 3.2A 43 MOHM TH
Datasheet Download
LHL13TB330K.pdf
Availability of LHL13TB330K
QUANTITY
LHL13TB330K Order Process
Ship out your order
Specifications of LHL13TB330K
Internal Part NumberEIS-LHL13TB330K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLH
PackagingTray
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating3.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)43 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant6.9MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHL13TB330K
Related LinksLHL13, LHL13TB330K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHL13TB330K Details Description
Related parts for LHL13TB330K
ENCODER OPTICAL 32POS W/SWITCH datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB SQUARE/PROJCT BLU datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D618 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 29POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
COUPLER 30 DB 0.5-1GHZ datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0201 X7R 3300pF 16V datasheet.pdf