Vishay/Dale RWR81S3240FRB12
RWR81S3240FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3240FRB12
Brief Description
RES 324 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3240FRB12.pdf
Availability of RWR81S3240FRB12
QUANTITY
RWR81S3240FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3240FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S3240FRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3240FRB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S3240FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3240FRB12 Details Description
Related parts for RWR81S3240FRB12
IC INVERTER HEX 1INPUT 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 6.8VC DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 11PF 100V 1210 datasheet.pdf
IC INVERTER 10-INPUT 24SSOP datasheet.pdf
MQS ABDECKKAPPE 52P datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf