Vishay/Dale RWR81S33R0BSBSL
RWR81S33R0BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S33R0BSBSL
Brief Description
RES 33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S33R0BSBSL.pdf
Availability of RWR81S33R0BSBSL
QUANTITY
RWR81S33R0BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S33R0BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S33R0BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S33R0BSBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S33R0BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S33R0BSBSL Details Description
Related parts for RWR81S33R0BSBSL
HEATSHRINK RNF-100 1"X15' BLK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 6KBIT 400KHZ 16SSOPB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
XYZ-AXIS ELECT COND 3"SQ 25/PK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf