Vishay/Dale RWR81S3480FRB12
RWR81S3480FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3480FRB12
Brief Description
RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3480FRB12.pdf
Availability of RWR81S3480FRB12
QUANTITY
RWR81S3480FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3480FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S3480FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3480FRB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S3480FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3480FRB12 Details Description
Related parts for RWR81S3480FRB12
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf