Vishay/Dale RWR81S3R20BSB12
RWR81S3R20BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R20BSB12
Brief Description
RES 3.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R20BSB12.pdf
Availability of RWR81S3R20BSB12
QUANTITY
RWR81S3R20BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R20BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R20BSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R20BSB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R20BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R20BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S3R20BSB12
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DSUB DE B/S STR ONE PIECE PLAS datasheet.pdf
508 TB SP CL 2WIRES 60D datasheet.pdf
HNDLR ADJ 5CELL 4X11-3/4X3-1/2" datasheet.pdf
STUD PIVOT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf