Vishay/Dale RWR81S3R65FSRSL
RWR81S3R65FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R65FSRSL
Brief Description
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R65FSRSL.pdf
Availability of RWR81S3R65FSRSL
QUANTITY
RWR81S3R65FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R65FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R65FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R65FSRSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R65FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R65FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S3R65FSRSL
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" WHITE TEXTURE datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K RHEO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.3A 6-HVSOF datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 8MMPAK datasheet.pdf
250UF 6V 9.779X24.714 105C AXI datasheet.pdf