Vishay/Dale RWR81S3R92FSB12
RWR81S3R92FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R92FSB12
Brief Description
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R92FSB12.pdf
Availability of RWR81S3R92FSB12
QUANTITY
RWR81S3R92FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R92FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R92FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R92FSB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R92FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R92FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S3R92FSB12
MOSFET N-CH 30V 8.9A 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 583 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 3POS ORG datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf