Vishay/Dale RWR81S4320FRRSL
RWR81S4320FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4320FRRSL
Brief Description
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4320FRRSL.pdf
Availability of RWR81S4320FRRSL
QUANTITY
RWR81S4320FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4320FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4320FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4320FRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4320FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4320FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S4320FRRSL
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 16DIP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2800PF 20KV Y5U datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf