Vishay/Dale RWR81S4320FRRSL
RWR81S4320FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4320FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4320FRRSL.pdf
Availability of RWR81S4320FRRSL
QUANTITY
RWR81S4320FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4320FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4320FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4320FRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4320FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4320FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S4320FRRSL
RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 20A BU datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 10POS DL .100 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 111MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf
VINYL TUBING 1 AWG 8.81MM BLAC datasheet.pdf