Vishay/Dale RWR81S4320FRS73
RWR81S4320FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4320FRS73
Brief Description
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4320FRS73.pdf
Availability of RWR81S4320FRS73
QUANTITY
RWR81S4320FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4320FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S4320FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4320FRS73
Related LinksRWR81S4, RWR81S4320FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4320FRS73 Details Description
Related parts for RWR81S4320FRS73
CONN PLUG AUDIO PHONE 3COND SHLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT PIN datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
39 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 7.92MM datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.047UF RADIAL datasheet.pdf