Vishay/Dale RWR81S4530FRRSL
RWR81S4530FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4530FRRSL
Brief Description
RES 453 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4530FRRSL.pdf
Availability of RWR81S4530FRRSL
QUANTITY
RWR81S4530FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4530FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4530FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4530FRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4530FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4530FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S4530FRRSL
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR TRPL 20-QSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 8AWG TIN datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf