Vishay/Dale RWR81S45R3BRRSL
RWR81S45R3BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S45R3BRRSL
Brief Description
RES 45.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S45R3BRRSL.pdf
Availability of RWR81S45R3BRRSL
QUANTITY
RWR81S45R3BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S45R3BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S45R3BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S45R3BRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S45R3BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S45R3BRRSL Details Description
Related parts for RWR81S45R3BRRSL
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 EXT datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 642 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
60706-31 CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CONNECTR ACCESSORY EMI/RFI DB37 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf