Vishay/Dale RWR81S46R4FRRSL
RWR81S46R4FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S46R4FRRSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S46R4FRRSL.pdf
Availability of RWR81S46R4FRRSL
QUANTITY
RWR81S46R4FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S46R4FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S46R4FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S46R4FRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S46R4FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S46R4FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S46R4FRRSL
IC OSC UP/DWN CNTR 2MHZ 28-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 60POS .050 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DATA SELECT/MUX 8-1 16SO datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE UNINS 14-16AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 40V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf