Vishay/Dale RWR81S4930FSBSL
RWR81S4930FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4930FSBSL
Brief Description
RES 493 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4930FSBSL.pdf
Availability of RWR81S4930FSBSL
QUANTITY
RWR81S4930FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4930FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4930FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)493
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4930FSBSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4930FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4930FSBSL Details Description
Related parts for RWR81S4930FSBSL
IC OPAMP CURR SENSE 1.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 14DIP datasheet.pdf
OSC VCXO 184.32MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE FPS 4PCB 32V 15A datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/18/270LR SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LENS ARRAY SQUARE 4 POS 50X50MM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf