Vishay/Dale RWR81S4R22FSRSL
RWR81S4R22FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R22FSRSL
Brief Description
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R22FSRSL.pdf
Availability of RWR81S4R22FSRSL
QUANTITY
RWR81S4R22FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R22FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R22FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R22FSRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R22FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R22FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S4R22FSRSL
IGBT 600V 15A 25PM-AA datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN TERM BLK GROUND 10-26AWG datasheet.pdf
SW DIP RECESS RCKR SLD 10POS AU datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ADAPTER 1/8 INCH TIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf