Vishay/Dale RWR81S4R32FRRSL
RWR81S4R32FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R32FRRSL
Brief Description
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R32FRRSL.pdf
Availability of RWR81S4R32FRRSL
QUANTITY
RWR81S4R32FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R32FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R32FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R32FRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R32FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R32FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S4R32FRRSL
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 18AWG 100' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V THRU HOLE datasheet.pdf