Vishay/Dale RWR81S5000BRB12
RWR81S5000BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S5000BRB12
Brief Description
RES 500 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S5000BRB12.pdf
Availability of RWR81S5000BRB12
QUANTITY
RWR81S5000BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S5000BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S5000BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)500
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S5000BRB12
Related LinksRWR81S5, RWR81S5000BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S5000BRB12 Details Description
Related parts for RWR81S5000BRB12
DIRECTIONAL COUPLER 1907MHZ 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DUAL 10W 5V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 204MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 3.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 2POS ORG datasheet.pdf
CCR2 18R 10% datasheet.pdf