Vishay/Dale RWR81S60R4FSRSL
RWR81S60R4FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S60R4FSRSL
Brief Description
RES 60.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S60R4FSRSL.pdf
Availability of RWR81S60R4FSRSL
QUANTITY
RWR81S60R4FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S60R4FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S60R4FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S60R4FSRSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S60R4FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S60R4FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S60R4FSRSL
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 16TSSOP datasheet.pdf
TRANSDUCER 1-5VDC 75PSI datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf
GT 12C 4#12 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD datasheet.pdf