Vishay/Dale RWR81S65R7BSBSL
RWR81S65R7BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S65R7BSBSL
Brief Description
RES 65.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S65R7BSBSL.pdf
Availability of RWR81S65R7BSBSL
QUANTITY
RWR81S65R7BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S65R7BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S65R7BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)65.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S65R7BSBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S65R7BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S65R7BSBSL Details Description
Related parts for RWR81S65R7BSBSL
IC SWITCH DUAL DPDT 10MSOP datasheet.pdf
IC SW A/V SCART CON 48-TQFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC CTLR/LAYER INT PCI 144-LQFP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
BNC FEMALE TO N MALE ADAPTER 50O datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf