Vishay/Dale RWR81S67R3BSB12
RWR81S67R3BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S67R3BSB12
Brief Description
RES 67.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S67R3BSB12.pdf
Availability of RWR81S67R3BSB12
QUANTITY
RWR81S67R3BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S67R3BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S67R3BSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)67.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S67R3BSB12
Related LinksRWR81S6, RWR81S67R3BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S67R3BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S67R3BSB12
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
20MM DBL. SPD. CAMERA W/ILS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf