Vishay/Dale RWR81S69R0BSBSL
RWR81S69R0BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S69R0BSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 69 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S69R0BSBSL.pdf
Availability of RWR81S69R0BSBSL
QUANTITY
RWR81S69R0BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S69R0BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S69R0BSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)69
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S69R0BSBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S69R0BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S69R0BSBSL Details Description
Related parts for RWR81S69R0BSBSL
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
KIT FOF GK datasheet.pdf
IC AMPLIFIER STEREO 16-WCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
22UF 35V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf