Vishay/Dale RWR81S7320FRS70
RWR81S7320FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S7320FRS70
Brief Description
RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S7320FRS70.pdf
Availability of RWR81S7320FRS70
QUANTITY
RWR81S7320FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S7320FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S7320FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S7320FRS70
Related LinksRWR81S7, RWR81S7320FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S7320FRS70 Details Description
Related parts for RWR81S7320FRS70
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 480KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SW ROTRY SP 1/4A PCB TERM datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV SC706 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf