Vishay/Dale RWR82N22R0FMB12
RWR82N22R0FMB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82N22R0FMB12
Brief Description
RES 22 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82N22R0FMB12.pdf
Availability of RWR82N22R0FMB12
QUANTITY
RWR82N22R0FMB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82N22R0FMB12
Internal Part NumberEIS-RWR82N22R0FMB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82N22R0FMB12
Related LinksRWR82N2, RWR82N22R0FMB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82N22R0FMB12 Details Description
Related parts for RWR82N22R0FMB12
LEGEND PANEL RECT TRANSPARENT datasheet.pdf
IC RECEIVER TRIPLE DIFF 32LFCSP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
IC TXRX WAN MULTI-MODE 80LQFP datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
LGH 3 MAGNETRON CONN datasheet.pdf
PLATE, RETAINER datasheet.pdf
DC POWER CORD - 4M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
82UF 63V 10X16 105C RAD datasheet.pdf