Vishay/Dale RWR82N45R0FSBSL
RWR82N45R0FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82N45R0FSBSL
Brief Description
RES 45 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82N45R0FSBSL.pdf
Availability of RWR82N45R0FSBSL
QUANTITY
RWR82N45R0FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82N45R0FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR82N45R0FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82N45R0FSBSL
Related LinksRWR82N4, RWR82N45R0FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82N45R0FSBSL Details Description
Related parts for RWR82N45R0FSBSL
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 50V 10A GBU datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf