Vishay/Dale RWR82NR220FSRSL
RWR82NR220FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82NR220FSRSL
Brief Description
RES 0.22 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82NR220FSRSL.pdf
Availability of RWR82NR220FSRSL
QUANTITY
RWR82NR220FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82NR220FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82NR220FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82NR220FSRSL
Related LinksRWR82NR, RWR82NR220FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82NR220FSRSL Details Description
Related parts for RWR82NR220FSRSL
DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A NMINIP2 datasheet.pdf
IC MPU Z180 8MHZ 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 215MA SOD882 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TVSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
31000UF 75V 64X117 85C ST datasheet.pdf