Vishay/Dale RWR82NR324FSRSL
RWR82NR324FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82NR324FSRSL
Brief Description
RES 0.324 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82NR324FSRSL.pdf
Availability of RWR82NR324FSRSL
QUANTITY
RWR82NR324FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82NR324FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82NR324FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.324
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82NR324FSRSL
Related LinksRWR82NR, RWR82NR324FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82NR324FSRSL Details Description
Related parts for RWR82NR324FSRSL
REG SW 9.0V 1A HORZ datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 200.11UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 42POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 250W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR HMC720LP3E datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVDS SMD datasheet.pdf