Vishay/Dale RWR82S1210FRBSL
RWR82S1210FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S1210FRBSL
Brief Description
RES 121 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S1210FRBSL.pdf
Availability of RWR82S1210FRBSL
QUANTITY
RWR82S1210FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S1210FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S1210FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S1210FRBSL
Related LinksRWR82S1, RWR82S1210FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S1210FRBSL Details Description
Related parts for RWR82S1210FRBSL
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 15/16POS DUAL datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
LED PANEL NEON YEL LONG CTLINDER datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf