Vishay/Dale RWR82S1330FRBSL
RWR82S1330FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S1330FRBSL
Brief Description
RES 133 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S1330FRBSL.pdf
Availability of RWR82S1330FRBSL
QUANTITY
RWR82S1330FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S1330FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S1330FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S1330FRBSL
Related LinksRWR82S1, RWR82S1330FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S1330FRBSL Details Description
Related parts for RWR82S1330FRBSL
DRILL BIT HIGH SPEED STEEL .040" datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1P 4POS NONSHORT datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf