Vishay/Dale RWR82S3320FRS73
RWR82S3320FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3320FRS73
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 332 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3320FRS73.pdf
Availability of RWR82S3320FRS73
QUANTITY
RWR82S3320FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3320FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR82S3320FRS73
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3320FRS73
Related LinksRWR82S3, RWR82S3320FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3320FRS73 Details Description
Related parts for RWR82S3320FRS73
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB datasheet.pdf
RES 4K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC HOT SWAP VOLT CTLR QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf