Vishay/Dale RWR82S3R32FSRSL
RWR82S3R32FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3R32FSRSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3R32FSRSL.pdf
Availability of RWR82S3R32FSRSL
QUANTITY
RWR82S3R32FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3R32FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S3R32FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3R32FSRSL
Related LinksRWR82S3, RWR82S3R32FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3R32FSRSL Details Description
Related parts for RWR82S3R32FSRSL
RES SMD 1.65M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/RES SIDE LOOK datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT HI-SPEED DUAL 160POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf