Vishay/Dale RWR82SR143FRRSL
RWR82SR143FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82SR143FRRSL
Brief Description
RES 0.143 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82SR143FRRSL.pdf
Availability of RWR82SR143FRRSL
QUANTITY
RWR82SR143FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82SR143FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82SR143FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.143
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82SR143FRRSL
Related LinksRWR82SR, RWR82SR143FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82SR143FRRSL Details Description
Related parts for RWR82SR143FRRSL
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOP datasheet.pdf
IC XDSL LINE DRIVER DUAL 28TSSOP datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
METRIC THREADED KNURLED CAP NUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
TERMINAL SUPPORT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf