Vishay/Dale RWR84N22R1FRBSL
RWR84N22R1FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N22R1FRBSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N22R1FRBSL.pdf
Availability of RWR84N22R1FRBSL
QUANTITY
RWR84N22R1FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N22R1FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N22R1FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N22R1FRBSL
Related LinksRWR84N2, RWR84N22R1FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N22R1FRBSL Details Description
Related parts for RWR84N22R1FRBSL
RES SMD 68.1 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2.5A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 300MA 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC SW DPDT 2.4GHZ, 6GHZ 6-TSON datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 40A 0.32 MOHM datasheet.pdf
SLD 5.08/08/180G 3.2SN OR datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf